BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

AJAX programavimo technika

Pasidomėjau apie šiuo metu vis populiarėjančią AJAX tinklalapių programavimo javascript techniką, suteikiančią papildomų lankstumo galimybių. Iš tikro, priešingai, nei prieš tai įsivaizdavau, šią techniką taikyti yra vieni juokai, tačiau jos nauda gali būti didžiulė.
Šios technikos esmė yra galimybė papildyti tinklalapį naujais duomenimis ir perduoti informaciją serveriui neatnaujinant naršyklėje pakrauto puslapio. Kas iš to? Tai suteikia patogumo, lankstumo, greičio.
Iš minėtinų šios technologijos taikymo pavyzdžių galėtų būti <i><a href=”http://www.gmail.com”>gmail</a></i> pašto vartotojo sąsaja, draugų portalas <i><a href=”http://www.draugams.lt”>draugams.lt</a></i>, <i><a href=”http://www.vbulletin.com”>vBulletin</a></i> forumo platforma, Bitės GSM „<i><a href=”http://www.manobite.lt”>Mano Bitė</a></i>“ savitarnos svetainė ir daug kitų.
Beveik neabejoju, kad dauguma mano ateities projektų be šios technikos tikrai neapsieis.

Šioks toks AJAX technikos pavyzdys:
<a href=”http://www.w3schools.com/ajax/ajax_example.asp”>http://www.w3schools.com/ajax/ajax_example.asp</a> (anglų k.)

Tiek apie šį smagumą :)

Dienos patarlė:
„Geras artojas ir su žąsinu paaria.“

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. mariukas:

  na taip, smagus dalykas. bet jis turi ir nemažai minusų.

  kartais reikia pagalvoti ar verta tai diegti ir ar bus patogu vartotojui išsijungusiam js arba žvelgiančiam į pasaulį pro naršyklę, kuri nepalaiko šios technologijos.

  bendrai paėmus jaučiamas panašus susižavėjimas kai flashas labai sparčiai populiarėjo ir dauguma puslapių buvo daroma tik juo. gerai, kad ta masinė psichozė praeina ;)

 2. ragutis:

  Taip, tinklalapyje turi būti taikomi ir tam tikri saugikliai tais atvejais, kuriuos tu išvardinai. Juos padaryti nėra taip sunku.

 3. mariukas:

  nesakiau, kad sunku ;) tiesiog daugelis taupymo/tingumo sumetimais to nedaro…

  man šiaip irgi ajaxas patinka, bet stengiuos labai apgalvoti jo panaudojimo vietą..

Rašyti komentarą