BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tik tarp kitko

Na būna, kad imi ir pameti automobilio raktelius, bet kitas dalykas yra, kai pasidarai antrus, įsėdi į automobilį ir su ketinimu nuo karščio ir tvankumo pasislėpti kokioje nors paežerėje bandai vesti variklį… o variklis tyli, net nei viena būsenos lemputė nemirkčioja… Va taip ir būna kai kelioms dienoms palieki automobilį su įjungtais žibintais, kai saka, - nuo žioplumo vaistų nėra. Bet visgi gerai, kad atsiranda gerų ir net nepažįstamų žmonių, kurie pasirūpina, kad tai tau neatsieitų nė cento. Iš mano pusės visokeriopa pagarba tokiems.

Taigi taip prasidėjo paskutinė savaitė Lietuvoje ir nors kol kas dėl to 0 emocijų, su laiku situacija turėtų pasitaisyti. Gaila savo mergaitės, mat jai dėl to kažkaip baisiau nei man, visgi vis bandau raminti, kad dažnai grįžinėsiu ir šiaip būsiu geras ir ištikimas :)

Tėvai dar prikalbėjo prieš išvažiuojant bažnyčioje prieit sutvirtinimą, tai dabar į rankas tenka paimti ir tokį užmirštą daiktą kaip maldaknygė. Nesu aš doras ir uolus kataliktas, nors dėl to labai ir nesigraužiu :)

Rodyk draugams

Artumas yra gerai, bet…

… tokio dyvo dar nesu matęs. Neapsigaukit, tarp automobilių dar yra paliktas kokių 5mm tarpas.


Rodyk draugams

Vodka bez pyva – dengi na veter (+ nuotraukos)

Kaip ir žadėjau, vakar išlėkiau dviračiu. Eilinį kartą pralėkiau pusę miesto, iš viso 25km, tai kurį laiką buvo maloniai apėmęs pagreitėjusios apytakos pojūtis.

Vakar dar truputį netikėtai su keletu draugų išlėkėm į miestą pabujoti. O visgi nenuostabu, kad su vietomis penktadienio vakare mieste yra sudėtingoka ir dar tokį maloniai šiltą vakarą. Šiaip ne taip suradom niūroką kampą „Pilies menėje“, kur buvo išgerta po keletą bokalų neblogo vietinio „Pilies“ alaus. Vakaras buvo pratęstas ant Barbakano su „Starka“ ir per klaidą nupirktu Švyturio „stipriausiu“ (etiketė kaip tai per daug maskuojanti). Alaus tai gal ir neblogo būta, bet faktas, kad po tų „Pilies“ bokalų ir „Starkos“ gerų ryto perspektyvų jau nebenusimatė. Bet sunkiausia jau praeityje :) Ir dar vakar kažkaip liežuvis negerai atsirišo, kad dabar prieš kai kuriuos žmones truputį nepatogiai jaučiuosi.

O žinot, apie penktą grįžtant namo pavyko užtikti net dvi homoseksualiai nusiteikusių mergaičių poreles! Matyt jau pamažu ir į visuomenę einama, nors paskutinis laikas parodė, kad tolerancijos mums dar labai trūksta.

Ir neseniai pastebėjau, kad mano nešiojamasis turi rimtoką trūkumą: po įjungimo praėjus kažkuriam laikui pradeda kaisti „tapšnoklis“ (tas valdymo laukelis), tai šiek tiek nemalonumas pirštams.

Dar pridėsiu keletą pastaruoju metu darytų nuotraukų.

Ozo gatvė

Tarybinės skulptūros ant Žaliojo tilto

Besidrabstantis jaunimas Kudirkos aikštėje

Pavojus mūsų merginoms!

Vilniaus dangoskyra nuo Taurakalnio

Eismas Šeimyniškių gatvėje

Toks vaizdas būna alų užgeriant „Starka“ ir atvirkščiai. Jei kas nepažino – tai Bokšto gatvės perspektyva nuo Barbakano

Rodyk draugams

Siuntinys

Uždarom šitą savaitę ir teprasideda savaitgalis. Nėr čia ko :)

Šiandien pagaliau prisiruošiau nueit į paštą ir kraujo giminei užjūriuosna išsiųst nediduką siuntinėlį, kurio tikslas priminti, kad dar yra tokia Lietuva. Visgi tuoj jau septinti metai pradės eiti - ilgokai. Siuntinio sudėtis tokia:

Galvojau dar ta proga A. Puipos „Nuodėmės užkalbėjimą“ arba „Dievų mišką“ prikabinti, bet tai palikau kitam kartui.

Iš šitų trijų ypač imponuoja E. Vėlyvio darbas. Matosi, kad vyrukas ne iš kelmo spirtas ir žino, ko žiūrovui reikia, tuo labiau, kad šito darbo sukūrimas kainavo kažkiek labai nedaug, o rezultatas išėjo kažkas labai labai daug :)

Na o šis vakaras skiriamas dviračiui - senokai jau bebuvau ant jo užsėdęs.

Rodyk draugams

Šiaip pamąstymai apie IT

Kaip ištikimas „Bitės“ abonentas ir informacinių technologijų plėtros entuziastas, pakankamai džiaugsmingai sutinku tokius paslaugų atėjimus, kaip skambinimas į kai kuriuos pokalbyklių tinklus, kurių šiuo metu yra jau trys: Skype, MSN ir Google Talk (daugiau informacijos čia). Negana to, visą vasarą į juos bus galima skambinti už 2 Lt ir plepėti visą pusvalandį (7ct/min).

Na o dabar betrūksta tik plačią teritoriją apimančio nemokamo ar nebrangaus bevielio tinklo ir išmaniojo telefono (Smart phone) arba delninuko su bevielio tinklo įranga, kad tradiciniai fiksuoti ir mobilieji telefonai taptų praeitimi
ir vieno standarto ryšys būtų naudojamas tiek prieigai prie Interneto, tiek telefoniniams pokalbiams, tiek kitoms paslaugoms teikti. Vienas didelis to privalumas, kad mums nebūtų jokio skirtumo, kurioje valstybėje tu naudojiesi šiomis paslaugomis. O skamba jau beveik kaip koks komunizmas :)

Visgi džiugu, kad ir Lietuvoje dėl to jau šis tas daroma.

Kalbant apie esamų telefono tinklų sujungimo problemas, šiuo metu jau teikiamos tokios paslaugos, kai gaunamas virtualus numeris, kurio skambučiai vykdomi ir priimami Internetu. Pasaulinėje rinkoje tai daro Skype su paslaugomis SkypeIn ir SkypeOut, tiesa, siūlanti numerius tik keliose didesnėse ir išsivysčiusiose valstybėse, taip pat Estijoje. Lietuvoje tai siūlo „Nacionalinis telekomunikacijų tinklas“ su savo spyku. Tik, deja, ši paslauga kol kas palaikoma tik įprastiniuose kompiuteriuose, ir nieko negirdėti apie tai, kad būtų kuriamas palaikymas išmaniesiems telefonams ir delninukams.

Na o estams dėl to jau mažai bereikia galvos sukti. Su WiMax technologija paremtu bevieliu tinklu, šiuo metu apimančiu jau 85% Estijos teritorijos, ir su Skype siūlomomis paslaugomis jie ja gali turėti tai, apie ką čia kalbu.

Kad jau artimiausiu metu turėsiu progą tai išbandyti, galbūt pasidalinsiu savo įspūdžiais.

Rodyk draugams

B

Na ir su diplominiu daugmaž viskas aišku – atkeliamas dar vieneriems metams. Ir nors jis šiuo metu atspausdintas guli ant mano stalo, apie to priežastis istorijoje kažkodėl nutyli. Dar nenusprendžiau, ar tai gerai, ar blogai, mat nemažai idėjų dar jame neįgyvendinta dėl elementarios laiko stokos ir galbūt kitąmet dar kiek padirbėjus būtų garantuotas aukštesnis įvertinimas.

Po universiteto dar su seniai nematytu draugu nulėkėm į Pučkoris – gražiai viskas ten sužaliavę ir kartu kažkaip pagalvojau, kad per visokius darbus ir diplominius pražiopsojau kažkurią pavasario dalį. Visgi tie šašlykų svogūnai iš Belmonto dar ir dabar akis griaužia :)

Va, o motociklo idėjos tai dar kol kas nusprendžiau atsisakyti – reikia dar gal pirma susilaukt vaikų.

Dar pagalvojau, kad šiai vasarai, kartu ir į naujus medžioklės plotus išvykimo proga, reikalingas naujas daiktas, o tai kaip tai nelabai patinka man žmonėms į akis landžiot ir šiaip šviesus daiktas yra gerai. Realiausias kandidatas kol kas:

Sigma APO 70-200mm F2.8 EX DG MACRO HSM

Rodyk draugams

Naujas puslapis ir transporto problemos

Velniai rautų tą diplominį.. Savaitė beliko, laiko nėra, o darbų dar gyvas velnias atlikt. Ir protarpiais kažkaip vis užeina slogi nuotaika, kad pasikartos pernykštis scenarijus, kai nepavyko laiku parengti darbo ir ta proga pasidariau metus akademinių. Bet tokias mintis reikia vyt šalin, kad gyvent lengviau būtų.

Ir dar nenumaldomai artėja birželio 4-oji, kurios rytą ir kartu visiškai naują gyvenimo tarpsnį turėčiau pradėti Taline. Tokia šiek tiek dviprasmiška savijauta, kai nesinori palikt įprasto gyvenimo būdo, dabartinio darbo ir, be abejo, žmonių, bet, iš kitos pusės, stumia visiškai naujos patirties galimybės ir noras pakvėpuoti kitokioje aplinkoje. Ir, bet kokiu atveju, Skype’as nėra tik eilinė darbovietė ar gerai žinomas pavadinimas. Ten dirbti yra gerai visomis prasmėmis.

O šiaip prisižadėjau bent kartą per porą savaičių grįžinėti į tėvynę, gi nėra toks ir tolimas tas atstumas. Visgi šiam tikslui praktiškajam Ragučiui yra reikalinga neėdri transporto priemonė ir kol kas geriausi kandidatai tam yra autobusas, su kuriuo daug maž viskas aišku, ir motociklas, dėl kurio beveik niekas neaišku, mat ant tokio paskutinį kartą sėdėta prieš gerą dešimtmetį ir tai tik galinės sėdynės. Bet nepriklausoma transporto priemonė turi savų privalumų, o motociklas ir šiaip yra neblogas daiktas kelionėms ir pramogai.

Turint omenyje, kad naudoto daikto išsimokėtinai niekas neparduos, pagrindiniai reikalavimai kandidatūrai yra šie:

  • Įmantraus daikto nereikia, tad kaina turėtų būti atitinkama (iki 10000+/-).
  • Nedidelės kuro sąnaudos (iki 3,5-4l).
  • Išvystomo greičio riba nebūtų mažiau 140km/h.
  • Tinkamas ilgoms kelionėms.
  • Padoresnė išvaizda.

Galbūt atsirastų rekomendacijų, šiaip bendro pobūdžio patarimų ar naudingų nuorodų? :)

Rodyk draugams