BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

GIMP: nusivylęs atviruoju kodu.

Pietų metu buvau išlėkęs į miestą, kur padariau keletą Gedimino prospekto rekonstrukcijos nuotraukų, kurias ketinau įdėti į atitinkamą temą forume “Miestai ir architektūra”. Su sąlyga, kad savo nešiojamą kompiuterį buvau palikęs namie, o darbinis kompiuteris vaizdų apdorojimui dar nepritaikytas - nutariau pamėginti parsisiųsti nemokamai platinamą paveiklėlių tvarkyklę GIMP.

Brrrr…. pirmas dalykas, kritęs į akį, - tragiškas programos vertimas į lietuvių kalbą, dėl ko sunku susigaudyti, kaip ką daryti. Iškart matyti, kad vertė kažkokie ne itin apie šį amatą išmanantys programišiai, o dalis frazių dar apskritai nėra išversta. Verta pastebėti, kad šis vertimas yra privalomas, t.y. nėra pasirinkimo, kokią kalbą naudoti programos sąsajai - kalba tiesiog parenkama pagal kompiuterio nustatymus.
Antras dalykas - vargiai intuityvi sąsaja, kai funkcijos išmėtytos kaip kur papuola. Vos susiradau, kur guli elementari funkcija skirta paaštrinti vaizdą. Logškai mąstant surasti nepavyko, tad teko pereiti visą menių paletę. Suradau tokiu adresu: Filtrai->Pagerinimas->Paryškinti. Nuo kada tai pagerinimas ir nuo kada vadinama paryškinimu?
Bandžiau dar ieškoti, kaip nuotraukai uždėti rėmelį, bet neiškentęs viską uždariau ir nutariau pasilaikyti nuotraukas iki kol pareisiu namo. Priėjau svarbią išvadą, kad atvirasis kodas man nepatinka.

Dienos patarlė:
„Kiaulių neganęs ponu nebūsi.“

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. mariukas:

  aš kažkaip draugavau normaliai su gimpu seniau kurį laiką. nors buvo dalykų, kurie nepatiko, bet… ;)

  o šiaip tokiems dalykams atsisiųsk picasa ir bus rami galva. praktiškai viską daro

 2. ragutis:

  Matyt esu per daug išlepintas Paint Shop Pro, nes GIMP man pasirodė tragiškai :)

  Apie Picasa esu girdėjęs, matyt reikės išmėgint ;)

 3. Exuss:

  Jo, GIMP'as reikalauja laiko, kol išmoksi ne dirbti, bet atsiminti vietas, kur slepiasi vienos ar kitos funkcijos.

  "Open Source" negarantuoja nei kokybės, nei patogumo, nei patikimumo. Vienintelis privalumas yra tai, jog iš dalies tai nemokama programinė įranga. Bet kuo toliau, tuo daugiau open sourcinių projektų tampa mokomais, t.y. už techninę pagalbą, palaikymą, priedų atsisiuntimai ir t.t.

 4. vytauc:

  Mane tai veža Picasos optimizavimo algoritmas. Nu nekarto nenusivyliau resize'o rezultatais. O ir resizinti gali visą folderį iš karto.

 5. ragutis:

  Žinoma, praleidus šiek tiek laiko ir įgudus viskas eitųsi gerokai sklandžiau, tačiau turbūt iš principo nemėgstu vartotojui nedraugiškų programų. Kas būtų, jei tiek vargti reikėtų su kiekviena nauja programa?

  Beje, ką tik išmėginau Picasa. Sąsaja maloni, bet viskas per daug automatiška. Pvz., nėra galimybės pasirinkti aštrinimo lygio, o kiek užaštrina automatiškai - man per daug. Neradau ir kur būtų galima uždėti rėmelį.

Rašyti komentarą