BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ir atsitik tu man taip

Vakar apturėjau tokią komišką situaciją:

Einu sau gatve už poros kvartalų nuo namų, kai iš priešais sustojusio autobuso išlipa moteriškė ir paklausia, ar kalbu rusiškai. Atsakius teigiamai klausia, kaip čia nuvažiuoti į tokius ir tokius nakvynės namus. Kad jau tie nakvynės namai buvo mano užmatyti betyrinėjant Talino žemėlapį, pradėjau aiškinti, kaip ten nuvažiuoti, kai pamiršau, kaip rusiškai pavadinti transporto žiedą. Šiaip ne taip jį parodžiau tarptautine ženklų kalba, dar pasitikslinimui paklausiau, kaip tai būtų rusiškai. Na ji ir sako, kad irgi nežino, mat čia jie taip pat iš užsienio atvykę. Kilo toks keistas įtarimas, tai per jos petį žvilgteliu į autobusų numerius, na ir spėkit – autobusas iš Lietuvos. Trumpai pasijuokėm, paplepėjom, o aiškinimą jau buvo galima pabaigt ir gimtąja kalba.

Nors Taline lietuvių nėra daug (visoje Estijoje lyg ir tūkstantis), tai dar nėra toks tikimybiškai ekstremalus atvejis. Prisiminiau, kai prieš porą metų keli grupiokai atsitiktinai ir vieniems apie kitų kelionių planus nieko nežinant susitiko vienoje iš Sanfrancisko sankryžų. Ir visgi mažas tas pasaulis.

Dar Talino centre esančiame Viru keskus prekybcentryje pavyko užtikti mažą parduotuvėlę, kurioje gan daug objektyvų galima pasimatuoti vietoje (Lietuvoje paprastai tekdavo užsakinėti) ir nors prie prekystalio teko prastovėti penketą minučių, kol pardavėjos bent jau atkreips dėmesį, pavyko pasimatuoti savo kandidatą. O visgi čia jis kainuoja apie 500 Lt brangiau, nei Lietuvoje, taigi laikui atėjus bus pasirinktas racionalesnis variantas. Bandymo rezultatu likau visai patenkintas:

200mm, 1/40″, f/2,8, ISO400 (spragtelti padidinti)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą