BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įspūdžiai iš Prahos

Prisišniojau lėktuve kavos, tai nei eik miegot, nei kažką naudingo veik.

Ir visgi truputį gėda prisipažint, kad per savo 24-ius metus tik pirmą kartą pavyko apsilankyti kiekvieno tikro turisto išsvajotoje Prahoje. Na bet visgi, efektyviai išnaudojant darbinę kelionę bent ant bilietų ir nakvynės susitaupo.

Ketvirtadienį teko anksti krapštytis iš Talino, tai prisireikė taksi paslaugų. Įveiktas atstumas - 10 km, sumokėta pinigų - 32 Lt (10 Lt už įsėdimą ir 2,2 Lt/km). Drįsčiau teigti, kad brangoka. Kaži, kokios dabar kainos Vilniuje?

Į oro uostą atsibeldžiau 6.45 - eilė registruotis išsiraičiusi per visą salę, tai 1,5 val. buvo gana smagiai praleistos bestoviniuojant (kurgi tie estai su savo IT pasiekimais). Savo ruožtu, begrįžtant iš Prahos tereikėjo numesti bagažą, o visa registracija buvo atlikta internetu.

Nors oro Prahoje per visas dienas gerokai pašykštėta, miestas paliko labai neblogą įspūdį. Akį džiugina tiek senoji, tiek naujoji architektūra, žmonių kiekis ir šiaip didelio miesto pojūtis. Ir nors Prahoje nuolat pilna išlaidaujančių turistų, kainos beveik visur pastebimai žemesnės, nei Vilniuje ar tuo labiau Taline. Ir kalba neina vien apie barus ir restoranus, kur padoraus alaus bokalo kaina svyruoja apie 2-3 Lt (Vilniuje: 5-7 Lt, Taline: 9-11 Lt). Štai, centre esančiame PC nusipirkau neblogus džinsus ir megzstinį, o bendrai sumokėjau vos 150 Lt.

Penktadienį su estais ir vietiniais kolegomis išsiruošėm apžiūrėti naktinio gyvenimo, tai apie 3-4 valandą nakties dar kokią valandą praleidau sėdėdamas ant Voltavos krantinės, bandydamas išblaivydinti visus tuos per vakarą suvartotus kokteilius ir stebėdamas, kaip kažkokia nesusipratusi žiurkė ėda vemalus. O sėdėta iš patirties žinant, kad promilių kiekis einant miegot yra tiesiogiai proporcingas galvos skausmui ryte. Beje, žmonių gatvėje net ir tokiu metu buvo tiršta.

Šeštadienį būtų išėjusi nebloga naktinė fotokelionė, jei ne lyg iš niekur vis išdygstantis lietus. Pučiant vėjui nė blenda nepadeda, o ypač kai vienam kadrui padaryti prireikia apie 30 sekundžių. Dar nepaminėjau, kad naktinė Praha yra žiauriai įspūdinga.

Nuotraukų nežadu, nes žinau, kad artimiausiu metu laiko neatrasiu. Tai tiek.

Rodyk draugams

Komentarai (4)

 1. vytauc:

  "…3-4 valandą nakties dar kokią valandą praleidau sėdėdamas ant Voltavos krantinės, bandydamas išblaivydinti visus tuos per vakarą suvartotus kokteilius ir stebėdamas, kaip kažkokia nesusipratusi žiurkė ėda vemalus."

  Šitas sakinys tai topinis :) Išėmus iš konteksto, labai tiktų kokiam savižudės blogui :)

 2. ragutis:

  Vaizdo ne ką blogesnio būta :)

 3. davinchi:

  Gražus, jauno, protino Žmogaus blogas. Gal būt anonimas klydo. Gurkšnoju Pilsnerį Tauro į tavo sveikatą.

 4. Jurate:

  Nieko cia ypatingo nepabuvoti Prahoje, as sakyciau. As irgi ten tik pernai ar kada nuvykau ir nusivyliau, kadangi buvau per daug prisiklausiusi. Eilinis Centrines Europos baroko miestas. Na grazu ten, bet nieko ypatingo. Yra daug grazesniu miestu Europoje.

Rašyti komentarą