BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kad Vista netaptų Višta

Vienas iš tų dalykų, dėl kurių labiausiai gailiuosi išleidęs pinigus yra Windows Vista OS ir jei tektų rintis šiandien, šias lėšas mielai išleisčiau Mac’ui. Na bet prieš metus dar buvau naivus ir ne toks susipratęs, mat Windows šeima atrodė vienintelė visavertė tiek vartotojo sąsajos, tiek galimybių prasme. Beje, iš darbinio Lenovo kelinuko dar ne per seniausiai išmečiau XP, kurio nepasotinamas atminties ryjimas, nepastovus veikimas ir bebprotiškai ilgas pasikrovimo laikas jau buvo gerokai įgrisęs. Dabar turiu Linux ir nors buvo progos pasikankint jį bederinant, darbui jis gerokai patogesnis už buvusius XP.

Na bet mes ne visai apie tai. Prieš savaitę BMS’as pakeitė sugedusį stalinį Asus’ą ir mažumėlę pasikeitė jo vidinės įrangos sudėtis, taigi prasidėję nesklandumai nebuvo juntami senajame prietaise. Visgi, kiek pavyko aptikti internete, šis nesklandumas yra gana dažnas, o bėda yra tame, kad paleidus bet kokią muzikinę programą ar skambinant Skype’u, CPU ir atminties naudojamumas išauga kaip ant mielių ir viskas galiausiai baigiasi trūkinėjančiu garsu ir sulėtėjusiu kompiuterio darbu, nepadeda net visų garsinių programų išjungimas ir pan.

Viso šito jovalo sukėlėja yra audiodg.exe tarnyba, kuri yra atsakinga už visų programų skleidžiamų garsų maišymą ir pateikimą vartotojui vienu srautu. Deja, dėl itin įdomios Windows vartotojų teisių sistemos, atlikti kokių nors veiksmų su šia tarnyba yra praktiškai neįmanoma, tai taikoma ir proceso prioriteto mažinimui. Tačiau yra gana paprastas ir veikiantis sprendimas: prieš paleidžiant bet kokią garsinę programą, jai reikia nustatyti suderinamumą (compatibility) su Windows XP SP2. Tai padaryti gana paprasta:

 1. Susirandam vykdomąją rinkmeną, paprastai C disko Program Files aplanke.
 2. Spragtelim dešinį pelės mygtuką ir renkamės Properties.
 3. Skirtuke Compatibility reikia pažymėti varnelę “Run this program in compatibility mode for” ir pasirinkti Windows XP (Service Pack 2).

To turėtų pakakti, kad šios programos ir audiodg sąveika nebeturėtų įtakos sklandžiai kompiuterio veiklai.

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. Draugishkas:

  wau, idomiai cia :)

  btw, xp i nieka nekeisiu - daug ka bandziau. nei mac'as, nei linux'as man netinka - per daug skausmingas persiorientavimas. o xp, arba seip win - giliai i krauja iaugo :) ir malonus sirdziai. nejau ta vishta TOOOOKIA bloga?

 2. ragutis:

  Na, negaliu nesutikti dėl XP ir kiek teko dirbt ankščiau, didesnių problemų dėl sklandumo ir stabilumo nekildavo.
  O Vista, na, prieš pakeičiant kompą dirbo gana pakenčiamai ir stabiliai. Sunku pasakyt, kas atsitiko gavus beveik to paties modelio ir gana panašios sudėties kompiuterį, bet net ir išsprendus problemą su audiodg, protarpiais CPU panauda vis tiek pašoka iki 100% ir laikosi iki +/-10 min., nors žiūrint į procesus sunku būtų paaiškint priežastį, dėl ko taip galėtų nutikt.
  Dabar bandau siųstis SP1 ir viliuosi, kad tai bent kiek padės. Jei ne, matyt teks rinktis kokią Linspire ar tą patį Ubuntu :)

 3. Draugishkas:

  arba luktelk Windows Viena ir kolkas downgrading i xp :) nezinau, neturiu ko pykti ant MS seimos ;)

 4. ragutis:

  Na, nesinori papildomai išlaidaut XP lincencijai, nors šiaip su mielu noru grįžčiau :)

 5. Draugishkas:

  buvau vienoje kompiuterineje cia pries men ar du, ten ant sienos kabejo plakats su "mieli kolegos, jei pageidaujate grizti prie windows Xp, atneskite savo kompiuteri i bet kuri windows partneriu salona. sia procedura jums atliksime nemokamai.

  microsoft lietuva" :)

 6. ragutis:

  Che che, matyt reikės pasidomėt, dėkui už informaciją :)

 7. ragutis:

  Cha, anot šio puslapio, tai galima pritaikyt Business/Enterprise/Ultimate, na o maniškiai viso labo Home Premium :\ Bet kokiu atveju, reikės pasiskambint.

  http://www.microsoft.com/Lietuva/Licensing/Products/Os/Default.mspx

 8. Max:

  Jo, mano nuomone cia uzslapstyta samoninga nusikalstoma veikla.
  As tebeturiu panasiu problemu. Db irgi laukiu teismo siuo klausimu.

  Autoriu, ir ir kitus susidurusius su Bites "ypatybemis" kvieciu kuo greiciau susisiekti su manimi, galesime paviesinti visa info per TV bei kreiptis i prokuratura, ginti vieshojo intereso…
  Mano kontaktai: LTMaksim@gmail.com arba 8 656 06106

Rašyti komentarą