BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ma juba saan aru

Tai vakar su kolegomis iš Skype'o pramogų klubo išlėkėm į centrą apšilti ir kinoteatre apžiūrėti naujojo „Šreko“. Nieko nepridursi, pagal žvengulio kiekio vertinimo skalę, šita dalis, ko gero, geriausia iš visų trijų. Įdomus dalykas, kad į filmą neleidžia neštis jokių krepšių, tai teko palikti rūbinėj, o po filmo gal 15min laukti, kol kas nors teiksis tuos krepšius atiduot. Dar sužinojau naudingą dalyką, kad Estijoje vairuotojo kraujyje alkoholio norma neturi viršyti 0.0 promilių, taigi net ir alučio bokalas gali netikėtai sukelti keblumų.

Sekmadienį apsipirkinėdamas Ülemiste prekybcentryje pradėjau taikyti naują kalbos lavinimo strategiją - apsimetu, kad nemoku nei rusiškai, nei angliškai. Pirmas bandymas buvo įdomus tuo, kad pati pardavėja primygtinai kalbėjo tik rusiškai, na ir aptarnavimas atitinkamas pasitaikė. Bendrai iš kokių 7 užmegstų pokalbių gal 5 kartus klausė, ar kalbu rusiškai, 2 palaikė pokalbį estiškai, o anglų kalba kažkaip įtartinai niekam neįdomi buvo. Visgi džiugu, kad daugmaž visi pokalbiai buvo abipusiai suprasti ir kad mano kalbos žinios po truputį atsigauna, be to, jau ir šnekamosios kalbos žodžius pradedu atskirt.

Dar šitame PC aptikau fotografijos prekių parduotuvę su dar išsamesniu pasirinkimu, nei minėta parduotuvė Viru keskus. Ir nors kainos čia dar didesnės (manasis kandidatas čia kainuoja ~700 Lt daugiau, nei Lietuvoje), visgi nebloga vietelė ką nori pasimatuoti.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. vytauc:

  Tu geriau papasakok apie bendrą gyvenimo kokybę- ar stipriai skiriasi nuo Vilniaus? Kas patinka? Ko trūksta?

 2. ragutis:

  Na kaip ir minėjau prieš porą įrašų, viskas čia labai panašiai, kaip ir Lietuvoje. O apie smulkmenas ir kitus įdomesnius dalykus bus kada ir vėliau parašyti, kai jau būsiu labiau įsitraukęs į estišką gyvenimą ir būsiu kompetetingesnis apie tai kalbėti ;)

 3. vytauc:

  Tik perdaug neįsitrauk :D

 4. ragutis:

  Pasistengsiu ;)

 5. AntiKILERIS:

  as taippat apturejau kalbu problema su estais.. neivienas nekalba anglu kalba :-)) netgi informacijos centre :-))

Rašyti komentarą