BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Talino gatvės - blogiau nebūna

Nu tai vakar vakare pagaliau prisiruošiau išriedėti su dviračiu ir išbandyti Talino eismo sąlygas. Apsukau ratą per vakarinę, šiaurinę ir centrinę Talino dalis, bendrai apie 25km. Tai privažiavau dvi išvadas:

  1. Taline yra gerai tuo, kad gerokai daugiau išasfaltuotų dviračio takų ir jie sudaro sistemą.

  2. Talino yra blogai tuo, kad gatvių ir tų pačių dviračių takų danga dažnai yra avarinės būklės ir dėl to nelabai kas daroma.

Na, pirmas tai toks sąlyginis privalumas, mat beveik visi takai yra bendri su pėsčiaisiais ir ne visur yra padaryti normalūs nuvažiavimai ir užvažiavimai sankirtose su važiuojamąja dalimi. Tuo labiau, kad didžiojioje daugumo atkarpų tako danga dėl menko pagrindo buvo pernelyj susibangavusi, kad jaustųsi bent koks malonumas juo važiuoti. Riedutininkams turėtų būti dar smagiau.

O dėl antro, tai jau iš karto pasijautė bevažinėjant automobiliu ir abejoju, kad su laiku tai geruoju atsilieps jojo važiuoklei. Ta proga dar galiu atsakingai pareikšti, kad ir to paties Kauno gatvių kokybė yra, ko gero, geresnė ir dar kas keisčiausia - gatvių kelio darbų visame mieste yra tikrai minimaliai.

Ir šiaip tai jaučiasi skirtumas, kai kelių kokybę matuoji minkštoje sėdynėje ir kai tokiomis gatvėmis bumpsi ant ne tokio minkšto dviračio balno. Fe, Vilniuje net toli nuo centro galima važinėti dėl to nekvaršinant sau galvos.

Dar pridedu vaizdelį iš pro Talino uostą vingiuojančio geležinkelio

Rodyk draugams

Rašyti komentarą