BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Prūsiškas žodynas

Šiek tiek pasėdėjau ir padariau ieškomą atkurtosios prūsų kalbos žodyną šešiomis kalbomis, tad siūlau išmėginti. Tiesa, medžiaga rinkta ne mano, o gerb. dr. Leto Palmaičio.

<a href=”http://prusa.miestai.net/wirdeins”>http://prusa.miestai.net/wirdeins</a>

Pagalbos šiuo metu nėra, tai galiu viską trumpai aprašyti čia.
* Įvestojo žodžio ieškoma dvipusiškai, t.y. ir prūsiškuose žodžiuose, ir pasirinktos kalbos aprašyme.
* Galima ieškoti vedant tik lotyniškas raides, t.y su „a“ bus surastos „ą“, „ā“, taip pat rusiška „а“. Visgi įvedus „ā“ ar „ą“, bus surastos tik „ā“ arba „ą“. Pvz., įvedus „sis“ surandami „šis“, „sīse“, „šiški“ bei dar keletas žodžių, o įvedus „šiš“, iš šios trijulės surandamas tik „šiški“.
* Prūsų ortografija pasižymi dvigubais priebalsiais po trumpai kirčiuotų balsių, tačiau ieškant galima įrašyti tik vieną priebalsę. Pvz., įrašius „keturei“ bus surastas atitikmuo „ketturei“. Rikiuojant žodžius abecėle, dvigubi priebalsiai taip pat laikomi kaip vienas priebalsis.
* Nepasirinkus kalbos ieškoma tik prūsiškuose žodžiuose.
* Radiniuose pažymėtos žodžių dalys reiškia paieškos atitikimą.
* Antrasis radinių stulpelis žymi žodžio formos ypatybių trumpinius (pvz., „ps“ – esamasis laikas, „pt“ – būtasis laikas), o trečiasis – žodžio kilmę. Daugiau apie tai galima rasti viename iš dr. Leto Palmaičio žodynų šiuo adresu: <a href=”http://donelaitis.vdu.lt/prussian/newdict.htm”>http://donelaitis.vdu.lt/prussian/newdict.htm</a>.

Rašytinės prūsų kalbos pavyzdžių galima rasti prūsų forume adresu <a href=”http://prusa.miestai.net/forum”>http://prusa.miestai.net/forum</a> bei chrestomatijoje adresu <a href=”http://donelaitis.vdu.lt/prussian/chrestom.pdf”>http://donelaitis.vdu.lt/prussian/chrestom.pdf</a>.

Linkiu gero naudojimo :)

Dienos patarlė:
„Gaīlas rānkas – kirsnā geīts, kīrsnas rānkas – gailā geīts.“ [prūsiškai „baltos rankos – juoda duona, juodos rankos – balta duona“]

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Liva:

    Labai grazi daina ir jura primena…bet man kazkodel estija cia visai nelimpa…

  2. Liva:

    cia turejo but i "bunda jau baltija":)

Rašyti komentarą