BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ragutis Taline (+ nuotraukos)

Ta proga ir keičiam pavadinimą.

Kažkaip nepastebimai prabėgo pirmoji savaitė šiame mieste, nors galiu pasidžiaugti, kad galiausiai turiu savo stogą visai šalia naujosios darbovietės. Vienas rūpestis beliko, kad reikia pripirkt įvairių buities rakandų ir… išmokti naudotis skalbykle (išties, net gėda prisipažinti). Vienas nemenkas trūkumas, kad mano lubos ribojasi su saulės kaitinamu pastato stogu, dėl to net ir trumpam uždarius langą patalpa pakaista iki 30+ laipsnių (net jei lauke 20). Dėl saugumo labai nesirūpinu – norint nusigauti iki mano durų dar reikėtų pereiti kone 3 užraktus.

Persikraustymas buvo atliktas pakankamai operatyviai – viską (įskaitant gitarą ir dviratį) pavyko sutalpinti į savo automobilį, tiesa, antram keleiviui vietos jau vargiai būtų beatsiradę. Į Taliną sekmadienį išlėkiau beveik tieisiai iš bažnyčios, kur pagaliau prisiruošiau prieiti sutvirtinimą, mat nesinorėjo labai užsivėlint ir tamsoje bandyti surasti reikiamą vietą apsistoti. Tiesa, dėl tamsos šiek tiek suklydau, kadangi artėjant saulėgrįžai saulės skleidžiamą šviesą Taline dar buvo galimybė matyti ir 23.30.

Kol kas kažkaip nelabai ir jaučiasi, kad tai kita valstybė. Žmonės panašūs, įpročiai panašūs, gyvenimo tempas taip pat labai panašus. Nors situacijose kai kurios stereotipinės estų savybės noromis nenoromis ima ir išlenda. Šiek tiek gal šokiravo vietos rusų atskirtinumas, nors nepasakyčiau, kad tai kažkokios specialios estų diskriminacijos pasekmė.

Pradžioje labai pasijautė mano estų kalbos žinių primiršimas, mat estų kalbą paskutinį kartą naudojau gal prieš porą metų. Ir estų po pusę žodžio kalbėjimo maniera nelabai padeda, tad kol kas tenka verstis kitomis kalbomis.

Tai kol kas tiek, o apačioje kelios popsinės Talino nuotraukos.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Regis15min:

    Grazus Talinas :) Aciu uz fainas foto. Rusu riausiu pedsaku centre nebelike ?

  2. ragutis:

    Kažkaip specialiai neieškojau, tai nelabai ir pastebėjau. Matyt jau susitvarkė :)

Rašyti komentarą