BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiaip pamąstymai apie IT

Kaip ištikimas „Bitės“ abonentas ir informacinių technologijų plėtros entuziastas, pakankamai džiaugsmingai sutinku tokius paslaugų atėjimus, kaip skambinimas į kai kuriuos pokalbyklių tinklus, kurių šiuo metu yra jau trys: Skype, MSN ir Google Talk (daugiau informacijos čia). Negana to, visą vasarą į juos bus galima skambinti už 2 Lt ir plepėti visą pusvalandį (7ct/min).

Na o dabar betrūksta tik plačią teritoriją apimančio nemokamo ar nebrangaus bevielio tinklo ir išmaniojo telefono (Smart phone) arba delninuko su bevielio tinklo įranga, kad tradiciniai fiksuoti ir mobilieji telefonai taptų praeitimi
ir vieno standarto ryšys būtų naudojamas tiek prieigai prie Interneto, tiek telefoniniams pokalbiams, tiek kitoms paslaugoms teikti. Vienas didelis to privalumas, kad mums nebūtų jokio skirtumo, kurioje valstybėje tu naudojiesi šiomis paslaugomis. O skamba jau beveik kaip koks komunizmas :)

Visgi džiugu, kad ir Lietuvoje dėl to jau šis tas daroma.

Kalbant apie esamų telefono tinklų sujungimo problemas, šiuo metu jau teikiamos tokios paslaugos, kai gaunamas virtualus numeris, kurio skambučiai vykdomi ir priimami Internetu. Pasaulinėje rinkoje tai daro Skype su paslaugomis SkypeIn ir SkypeOut, tiesa, siūlanti numerius tik keliose didesnėse ir išsivysčiusiose valstybėse, taip pat Estijoje. Lietuvoje tai siūlo „Nacionalinis telekomunikacijų tinklas“ su savo spyku. Tik, deja, ši paslauga kol kas palaikoma tik įprastiniuose kompiuteriuose, ir nieko negirdėti apie tai, kad būtų kuriamas palaikymas išmaniesiems telefonams ir delninukams.

Na o estams dėl to jau mažai bereikia galvos sukti. Su WiMax technologija paremtu bevieliu tinklu, šiuo metu apimančiu jau 85% Estijos teritorijos, ir su Skype siūlomomis paslaugomis jie ja gali turėti tai, apie ką čia kalbu.

Kad jau artimiausiu metu turėsiu progą tai išbandyti, galbūt pasidalinsiu savo įspūdžiais.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą