BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šiaip pasigraudenimai

Neišsimiegojęs, vienišas, atsilošęs į riedančią kėdę ir atrėmęs kojas į lovą, besiklausantis kaimyno už sienos garsiai skambinamų Queen'ų – tokį galėtumėte mane išvysti, jei būtmėte šalia. Ech… laukiu nesulaukiu grįžtančios savo brungiosios iš už Didžiosios Britanijos, nors dar ištisos trys savaitės. Velniams ten jai reikėjo vykti – dabar pagalvoju –, nors tada atrodė, kad tai bus puiki proga iš naujo pažvelgti į mūsų santykius, be to praleisti vasarą šiek tiek kitaip, nei esu įpratęs. Praleidau… bet vasara jau baigiasi ir dabar gyvenu vien laukimo nuotaikomis. Pasiilgau nežmoniškai, o tokiomis akimirkomis, kaip dabar, ilgesys dar labiau sustiprėja. Bet gana apie tai :)

Nuo ketvirtadienio buvau išvykęs į gan įdomų prūsininkų seminarą Lenkijos šiaurės vakaruose, Gorowo Ilaweckie miestelyje. Kadaise tai buvo mūsų išnykusių brolių prūsų žemės. Iki tol buvau kiek susipažinęs su prūsų kalba ir su žodynu galėjau parašyti keletą sakinių, o čia jau teko imti jautį už ragų ir kalbėti vien prūsiškai, mat praktiškai tai buvo vienintelė „tarptautinė“ kalba, kurią mokėjo dauguma seminaro dalyvių. Galiu pasakyti, kad buvo pakankamai paprasta ir jau po keleto valandų prūsų kalba tapo kone antrąja po anglų, kuria galėjau taip sklandžiai kalbėti. Be abejo, panašumas su lietuvių kalba ir sinonimų negausa čia labai pasitarnavo.

Gorowo Ilaweckie rotušė (spausti padidinti)
<a href=”javascript: var lang = window.open('http://foto.miestai.net/inkelti/20060828/DSC_1770.JPG', 'sudeikiai', 'width=910, height=610');”><img width=500 src=”http://foto.miestai.net/inkelti/20060828/DSC_1770.JPG”></a>

Kelionė per Lenkiją irgi turėjo savų įdomybių. Praktiškai tik iki Suvalkų nuvykome nesuklydę. Na, visgi tiesus kelias. Už Suvalkų dėl prastos nuorodų sistemos nuo kelio nuklydome gal tris kartus, be to reikėdavo vietinių nuolat klausti, ar teisinga linkme vykstame. Tokiais atvejis net ir žemėlapis nelabai padeda, o dėl beveik litu brangesnio beznino kiekvienas nuklydimas atrodydavo kaip didelis pinigų mėtymas į balą :) Važiuojant pro buvusią Prūsiją į akis krinta iš pažiūros lietuviški miestelių pavadinimai. Pralėkėme pro Vydminus, Kampą, Sterlaukius, Martėnus, Galvartus, Tolkėnus, Vandainius, Lankiemį, Sarkainius, Kinkaimį, Sendlaukius, Viplaukius, Spitainius ir kt. Tiesa, čia niekada negyveno daug lietuvių, tad pavadinimai greičiausiai prūsiški. Įdomūs čia ir keliai, iš abiejų pusių apsodinti ilgamečių medžių.

Vienas kelias itin įdomus. Nors jam ir yra apie 70-80 metų, važiuojant beveik nesijaučia kratymas, taigi net tokio amžiaus vokiškas darbas perspjauna daugumą lenkų naujesnių kelių. Įdomu, kodėl tokių kelių nestato šiandien, juk ilgaamžiškumas turėtų atpirkti bet kokias išlaidas.

Minėtasis kelias
<a href=”javascript: var lang = window.open('http://foto.miestai.net/inkelti/20060828/DSC_2007.JPG', 'sudeikiai', 'width=910, height=610');”><img width=500 src=”http://foto.miestai.net/inkelti/20060828/DSC_2007.JPG”></a>

Į Lietuvą teko grįžti tamsiu paros metu, tad vėl nepavyko išvengti nuklydimų. Jau būdamas Lietuvoje padariau klaidą pasirinkdamas trumpesnį kelią į Vilnių pro Prienus. Didžiuma kelio buvo remontuojama, o ties Prienų pabaigos ženklu lenkiantį 81 km per valandą greičiu „nušovė“ gan draugiškai nusiteikę keliukai.Taip pat draugiškai leido pasirinkti, ar valstybei mokėti visą sumą priskaičiuojant balus, ar ją įmokėti į policijos automobilio kišenę, tad pasirinkau man priimtinesnį variantą :) Į namus grįžau trečią nakties, nors per Kauną turbūt būčiau kokį pusvalanduką ir keliasdešimt litukų sutaupęs.

Tiek nuotykių iš savaitgalio.

Dienos patarlė:
„Eraīns ast swāise deiwūtiskwas utris“ [prūsiškai „kiekvienas yra savo laimės kalvis“]

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. vytauc:

    Įdomią kelionę apturėjai- miestai,net gal kokio reportažiuko sulauksim?

  2. ragutis:

    Nėra daug medžiagos, tad abejoju :)

Rašyti komentarą